image

صفر تا صد تحصیل در قبرس

تحصیل در کشور قبرس 2020

بیشتر متقاضیان برای تحصیل کشور قبرس را انتخاب می کنند زیرا دانشگاه های قبرس رنکینگ خوبی دارند و امکانات خوبی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند فراهم می نمایند . هزینه تحصیل در قبرس بسیار مناسب است و رشته های متنوع و مختلف در دانشگاه های قبرس ارائه می شود .

ندریس در مدارس دولتی این کشور به زبان یونانی انجام می شود و برای افراد بین ۵ تا ۱۸ سال رایگان است ؛ کسانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند و نمیتوانند یونانی صحبت کنند آموزش های ویژه ای را در زبان سپری می کنند . بیشتر مدارس خصوصی زبان انگلیسی و فرانسوی را نیز تدریس می­ نمایند .

مدارس بین المللی بسیار خوب در قبرس به شرح زیر است :

 • مدرسه خصوصی هریتج قبرس
 • مدرسه آمریکایی لارکانا قبرس
 • آکادمی آمریکایی نیکوزیه قبرس
 • آکادمی انگلیسی نیکوزیه قبرس
 • مدرسه فالکون قبرس
 • دبیرستان زنیون قبرس

دوره کارشناسی در کشور قبرس 4 -3 سال زمان می برد و زبان قبرس شمالی انگلیسی و قبرس جنوبی انگلیسی و یونانی می باشد . دوره کارشناسی ارشد در کشور قبرس ۲ سال زمان می برد که با داشتن پایان نامه و به زبان انگلیسی انجام می شود . افراد متقاضی با مدرک زبان با نمره ۵ و ۶ میتوانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند . دوره دکترا در قبرس نیز بین ۴ تا ۵ سال با داشتن پایان نامه به طول می انجامد . متقاضیان باید مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه کنند . براین اساس ما طی جلسات مشاوره بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد کرده و پاسخگوی پرسشهای شما می باشیم.

تحصیل در قبرس – شرایط تحصیل در کشور قبرس 2020

کشور قبرس شامل سه دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه خصوصی است که هر کدام از آنها در رشته های مختلفی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می پذیرند. فرد متقاضی برای تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشد. سپس باید دانشگاهی که رشته دلخواهش را دارد ، پیدا کند و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه قبرس ارسال کند . هیچ مدرک زبانی برای پذیرش جهت تحصیل در قبرس لازم نیست اما در صورت نیاز یک دوره های زبان برای آموزش زبان در قبرس برگزار می شود که می تواند در آن شرکت نماید .

 

تحصیل در قبرس

تحصیل در کشور قبرس – اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبرس
 • دانشگاه بین المللی (EMU) دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس واقع در شهر فاماگوستا قبرس شمالی
 • دانشگاه Near east university واقع در شهر نیکوزیا قبرس شمالی
 • دانشگاه اروپایی European university of lefke

پذیرش و بورس برای رشته های مهندسی و علوم پایه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکترا، پرشکی، داروسازی و دندانپزشکی امکان پذیر می باشد.

برای ورود به دانشگاه نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد ولی باید بعد از ثبت نام در امتحان تعیین سطح زبان شرکت کرده و در صورت عدم قبولی دوره های زبان را بگذرانید.

 

دانشگاههای برتر قبرس

دانشگاه های قبرس دارای رنکینگ بسیار خوبی هستند و از تنوع رشته ای بسیار بالایی هم برخوردار هستند .دانشگاه های برتر قبرس جهت تحصیل در قبرس در جدول زیر آورده است :

رتبه در قبرس

نام دانشگاه

رتبه جهانی

شهر

1

دانشگاه داگو آکدنیز

1566

فاماگوستا

2

دانشگاه قبرس

1808

نیکوزیا

3

دانشکاه نیکوزیا

3208

نیکوزیا

4

دانشگاه بین المللی قبرس

3350

لفکوزیا

5

دانشگاه یاکین دوگو

4017

نیکوزیا

 

تحصیل در قبرس – تحصیل در مدارس قبرس

تحصیل در مدارس قبرس جهت افراد متقاضی خارجی نیز امکان پذیر است ، کسانی که سنی بین ۶ تا ۱۸ سال دارند می توانند نسبت به تحصیل در مدارس قبرس اقدام نمایند . تدریس در مدارس کشور قبرس به زبان یونانی انجام می شود به همین دلیل افراد متقاضی دوره های تحصیلی خود را به این زبان می گذرانند. البته جهت افراد متقاضی خارجی که به این زبان مسلط نیستند دوره های آموزشی این زبان قبل از تحصیل آن ها برگزار می گردد که پس از فرا گیری آن می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند . البته تحصیل در مدارس قبرس به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی نیز انجام می شود و بعضی از مدارس خصوصی در قبرس این دوره های آموزشی را ارائه می نمایند . مدارسی که متقاضیان می توانند در آن تحصیل کنند می توان مدرسه خصوصی هریتج قبرس مدرسه آمریکایی لارکانا قبرس ، اکادمی آمریکایی نیکوزیه قبرس ، اکادمی انگلیسی نیکوزیه قبرس، درسه فالکون قبرس و دبیرستان زنیون قبرس را نام برد . به طور کلی سیستم آموزشی مدارس قبرس برگرفته از سیستم آموزشی انگلستان می باشد و شهریه سالانه آن بین 5500 الی 6000 یورو می باشد.

 

تحصیل در کشور قبرس – تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس حدود 4 سال زمان می برد و جهت دریافت پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های قبرس لازم است دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشید . دانشجویان می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس از طیف گسترده رشته های تحصیل در قبرس ،  رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تحصیلات خود ادامه دهند . جهت تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس فرد متقاضی باید دارای آیلتس 5.5 یا 6 باشد هر چند تحصیل در کشور قبرس بدون مدرک زبان امکان پذیر است یعنی متقاضی باید از طریق مصاحبه با دانشگاه تعیین سطح گردد و با توجه به نیاز او دوره زبان را در کشور قبرس بگذرانند . هزینه تحصیل در این مقطع در قبرس بسته به نوع رشته انتخابی مبلغی بین 3000 تا 9000 یورو را باید پرداخت نمایند . تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس نیز همانند سایر کشورهای اروپایی حدود سه تا چهار سال زمان می برد و افراد متقاضی تحصیل در این مقطع باید حتما دیپلم 12 ساله و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند .تحصیل کارشناسی در قبرس به زبان انگلیسی نیز انجام می شود و افراد متقاضی جهت تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد و افراد می توانند حضورا در دانشگاه تعیین سطح شوند تحصیل در این مقطع تحصیلی در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی امکان پذیر می باشد و بعضی از مهم ترین آن ها معماری ، مدیریت مالی ، مدیریت کسب و کار ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، طراحی آثار هنری و ارتباطات گرافیکی ، داروسازی ، تغذیه و رژیم ، پرستاری ، بیوتکنولوژی ، مهندسی مکاترونیک ، مهندسی مکانیک ، ریاضیات ، بازاریابی ، سیستم مدیریت اطلاعات ، مهندسی مدیریت ، روابط بین الملل ، معماری داخلی ، مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی سیستم های اطلاعاتی است .

 

تحصیل در کشور قبرس – تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور قبرس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور قبرس 1 تا 2 سال زمان می برد و دانشجویان در تحصیل در مقطع فوق لیسانس در قبرس مکلف به ارائه پایان نامه و دفاع از آن هستند . امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع وجود دارد و شخص متقاضی باید مدرک آیلتس 6 داشته باشد البته بدون مدرک زبان می توان در این مقطع تحصیل کرد اما باید مصاحبه از طرف دانشگاه قبرس انجام شود . هزینه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد بین 3000 تا 13000 یورو است . تحصیل در قبرس انگلیسی ، به زبان ترکی یا یونانی تدریس می شود . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس حدود دو سال زمان می برد و دانشجویان جهت تحصیل در این مقطع تحصیلی نیازمند داشتن مدرک کارشناسی هستند . دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس باید علاوه بر دروس دانشگاهی پایان نامه ای را نیز ارائه نمایند و تنها در صورتی به وی مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تعلق می گیرد که پایان نامه اش قبول شود . تحصیل در این مقطع تحصیلی همانند کارشناسی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است . از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی ارشد می توان به رشته های مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضی، مدیریت بازاریابی، روابط بین الملل، معماری داخلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی صنایع، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی مدیریت کسب و کار، صرفه جویی مالی و انرژی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، اقتصاد، روانشناس بالینی ، علوم فرهنگ، مهندسی کامپیوتر اشاره کرد.

 

تحصیل در کشور قبرس – تحصیل در مقطع دکتری در قبرس

دانشجویان زیادی جهت تحصیل در مقطع دکتری در قبرس تقاضا دارند، مدت زمان تحصیلی در این دوره ۳ تا 5 سال طول می کشد. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه های قبرس باید یک پایان نامه نیز تحویل بدهند. برای تحصیل در قبرس در مقطع دکترا باید هزینه ای پرداخت شود ولی اگر از طرف یک استاد راهنما درخواست داده شود شما به عنوان دانشجوی بین المللی امکان تحصیل رایگان در قبرس را دارید . هزینه تحصیل در این مقطع بین 13000 تا 15000 یورو می باشد . برای تحصیل در این مقطع شخص باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهد .

تحصیل دکتری در قبرس مورد دیگری است که دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل آن بپردازند.  دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این مقطع تحصیلی باید مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 را ارائه کنند. دانشجویان این مقطع تحصیلی باید به کار پژوهشی و در پیرامون موضوع پایان نامه خود بپردازند و با ارائه دادن آن در نزد استادان دانشگاه از پایان نامه خود دفاع کنند. در صورتی که مورد قبول واقع شود مدرک دکتری به وی تعلق می گیرد. در این مقطع تحصیلی نیز طیف وسیعی از رشته های تحصیلی ارائه می شود و از جمله مهم ترین آن ها می توان به رشته های مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات ، مدیریت مالی، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، مهندسی کامپیوتر، دکترای پیوسته داروسازی، پزشکی اشاره کرد.

تحصیل در کشور قبرس – تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس به دلیل اعتبار بین المللی و قدمت دانشگاه های تحصیل پزشکی و همکاری مستقیم دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی قبرس با دانشگاه های معتبر ترکیه متقاضیان بیشتری دارد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس در بیستر دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود از این رو متقاضیان باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. دانشگاه دندانپزشکی قبرس با دانشگاه آنکارای ترکیه همکاری مستقیم دارد و مدارک دانشجویان نیز از سوی دانشگاه ترکیه صادر می گردد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس معمولا به زبان انگلیسی ارائه می شود و مدت زمان تحصیل در آن ها نیز در بازه 5 تا 6 سال است. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس باید به زبان انگلیسی تسلط  و مدرک آیلتس 6.5 و یا مدرکی معادل آن را نیز ارائه کنند.

شهریه بخش های خاص پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، دندانپزشکی قبرس به شرح زیر است:

 • پزشکی در قبرس € 12،600
 • دندانپزشکی در قبرس € 9400
 • داروسازی در قبرس  8600 €
 • دامپزشکی در قبرس  8600 €

 

تحصیل در قبرس چرا تحصیل در قبرس ؟

تحصیل در قبرس با توجه به امکانات تحصیلی عالی آن و همچنین شرایط مناسب  آن برای دریافت پذیرش یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا است. تحصیل در دانشگاه های قبرس بسیار مقرون به صرفه است و به دلیل اعتبار بالایی که دانشگاه های این کشور دارند دانشجویان می توانند از این دانشگاه ها به عنوان سکوی پرتاب به دانشگاه های دیگر کشور های مهم استفاده کنند. نیاز به ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور نمی باشد. امکان بردن پدر و مادر به عنوان همراه میسر می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص تحصیل در این کشور می دهیم.

 

تحصیل در کشور قبرس – دانشکده های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای 12 دانشکده می باشد که به شرح زیر است :

دانشکده معماری

دانشکده علوم پایه و هنر

دانشکده اقتصاد و تجارت

دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه

دانشکده آموزش

دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده حقوق و قانون

دانشکده جهانگردی

دانشکده داروسازی

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده علوم بهداشت

 
تحصیل در کشور قبرس – مدارک لازم برای تحصیل در کشور قبرس 2020

مدارک لازم برای تحصیل در قبرس به قرار زیر است :

 • داشتن شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت و گواهینامه برای تمدید پاسپورت شما در قبرس و گواهینامه رانندگی شما برای گرفتن گواهینامه رانندگی در قبرس ضروری است.
 • اگر دارو مصرف میکنید چند نسخه انگلیسی از نام داروها با مهر و سربرگ دکتر بگیرید و همراه داشته باشید ، دارو در قبرس بسیار گران است. قرص سرماخوردگی و استامینوفن و قرصهای آنتی اسید معده را به همراه داشته باشید.
 • گواهینامه انگلیسی بین المللی از کلیه رشته ها و تخصص و دوره هایی که گذارانده اید و یا سوابق کاریتان ترجیحا همراه داشته باشید.
 • اگر اهل ورزش یا موسیقی یا  وسایل الکتریکی مثل لپ تاپ ، کابل و شارژر و نرم افزار خاص حتما به همراه داشته باشید چون این وسایل در قبرس گران هستند.
 • در رابطه با البسه حتما البسه تابستانی به همراه داشته باشید و صندل چون قبرس اصولا هوا گرم است و مقداری لباس زمستانی هر چند شما در قبرس برف نخواهید دید.
 • ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه (داشتن کلیه مدارک تحصیلی با اصل فارسی)
 • رشته های کارشناسی و مهندسی و …. (اصل ترجمه های گواهی و ریز نمرات دیپلم دبیرستان)
 • رشته های پزشکی و داروسازی(اصل و ترجمه های گواهی و ریز نمرات دیپلم دبیرستان + اصل و ترجمه های گواهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی)
 • رشته های کارشناسی ارشد و دکترا (اصل و ترجمه های گواهی و ریز نمرات تمام مقاطع کاردانی، کارشناسیو کارشناسی ارشد)
 • همراه داشتن 12 قطعه عکس 4*3 ضروری است.
 • چند کپی از صفحه اول پاسپورت
 
تحصیل در قبرس – مزایای تحصیل در کشور قبرس
 • قبرس نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان را ندارند و افراد راحت میتوانند به آنجا سفر کنند.
 • فاصله قبرس از ایران بسیار نزدیک است و حدود ۳ ساعت و نیم پرواز است.
 • هزینه زندگی مناسب و برابر ایران است.
 • مردم قبرس از لحاظ فرهنگ و اعتقادات شبیه به ایرانیان میباشند.
 • قبرس شمالی ترین منطقه مدیترانه است و دارای 4 فصل سبز و خورشید طلایی و هوای سالم و آرام را داراست.
 • قبرس جز معدود کشورهایی است که به ایرانیان بسیار احترام میگذارند.
 • قبرس جز 5 کشور جهان از لحاظ امنیت میباشد.
 • قبرس دارای 13 دانشگاه است که دانشگاه  EMU وNEU  در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم ایران است.
 • امکان اخذ معافیت تحصیلی برای دانشجویان پسر
 • دانشگاه حدود 2500 دانشجوی ایرانی و در هر دپارتمان حداقل یک استاد ایرانی وجود دارد. که در کنار تحصیل کار هم میکنند و هزینه تحصیل را میدهند.
 • شهریه های دانشگاه به صورت ترمیک و اقساطی میباشد
 • آمار بسیار پایین جرم در قبرس
 • عدم نیاز به مصاحبه و امتحان ورودی برای دانشگاه های قبرس
 • متقاضیان در قبرس برای تحصیل میتواند از 50 تا 100 درصد بورس تحصیلی شوند.
 • دریافت بورس تحصیلی کامل برای دانشجویان با معدل بالای 19 است.
 • تحصیل در قبرس بسیار ارزانتر از کشورهای دیگر است.
 • برای تحصیل در قبرس لازم نیست حتما مدرک زبان داشته باشد. از قبل در دانشگاه های قبرس آزمون تعیین سطح زبان از دانشجویان گرفته میشود.
 • در قبرس به دانشجویان اجازه کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته داده میشود و در ایام تعطیل و تابستان ها دانشگاه اجازه کار تمام وقت خواهند داشت.
 • دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مورد تایید وزارت بهداشت
 • امکان اخذ بورسیه از 50 تا 100 درصد (دریافت بورسیه 100 % برای متقاضیان با معدل بالای 19)
 • امکان اخذ مرخصی خدمت سربازی برای مشمولین
 • فراهم نمودن امکان کار کردن برای دانشجویان دکتری (از ترم دوم و با توجه به رزومه متقاضیان)
 • امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان
 • امکان انتقال دروس دانشگاهی به دانشگاه های امریکا و کانادا و اروپا
 • عدم نیاز به نمره زبان جهت پذیرش و امکان تقویت زبان در موسسه زبان مرتبط با دانشگاه های قبرس 

 

تحصیل در کشور قبرس – تحصیل رایگان در کشور قبرس

تحصیل رایگان در قبرس وجود ندارد اما دانشجویان می توانند از طرق مختلف هزینه های تحصیل در دانشگاه های قبرس را تامین کنند برخی از مهم ترین این راه ها از طریق  کار دانشجویی ، از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی قبرس ، دریافت کمک هزینه و تخیفیفات دانشجویی و غیره می باشد. کار دانشجویی در قبرس با توجه به مقطع تحصیلی فرد متفاوت است. در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته ، کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و در دکتری 30 ساعت در هفته امکان کار دانشجویی وجود دارد. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که در مقطع دکتری در برخی از دانشگاه های قبرس دانشجو به استخدام دانشگاه در میاید و به وی حقوقی ثابت و ماهانه داده می شود.

 

تحصیل در قبرس – بورسیه تحصیلی کشور قبرس

در قبرس امکان دریافت بورسیه تحصیلی  قبرس برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است و دانشجویانی می توانند از آن ها استفاده کنند که دارای سوابق تحصیلی و معدل بسیار خوب باشند. این بورسیه های تحصیلی به این صورت هستند که بین 25 تا 50 درصد از شهریه تحصیلی دانشجو را شامل می شوند و از این رو شهریه های پرداختی دانشجو تقریبا نصف می شود. البته هر ساله بورسیه تحصیلی به تعداد دو عدد به دانشجویانی که دارای شرایط و سوابق درخشان باشند تعلق می گیرد که شامل 100 درصد شهریه پرداختی دانشجو می شود. معمولا بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های قبرس به این صورت است که در مقطع کارشناسی 4 ساله ، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا نیز 3 تا 5 ساله ارائه می شود و اگر دانشجو تحصیلش از این مدت زمان بورسیه بیشتر شود باید با هزینه شخصی خود تحصیل خود را به پایان برساند.

 

تحصیل در قبرس – اقامت پس از تحصیل در کشور قبرس

برای کسب اقامت پس از تحصیل در کشور قبرس دو راه وجود دارد. دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های قبرس می توانند هم از طریق کار در قبرس و هم از طریق سرمایه گذاری در قبرس به اقامت قبرس دست پیدا کنند. کار در قبرس نیز همانند دیگر کشور های اروپایی است و دانشجویان باید در ابتدا پیشنهادی شغلی را از سوی شرکت و یا کارفرمایی در قبرس دریافت کنند و در صورتی که تمامی شرایط کار را داشته باشند می توانند اقدام به دریافت ویزای کار قبرس کنند که معمولا دارای اعتبار یک ساله است. کار در قبرس در صورتی که منجر به 5 سال زندگی فرد در قبرس شود می تواند منجر به کسب اقامت دائم قبرس شود. و اما راه دوم سرمایه گذاری در قبرس است که نیازمند داشتن سرمایه کافی و همچنین بیزینس پلن مناسب است امروزه به دلیل شرایط بسیار عالی که در قبرس وجود دارد سرمایه گذاری های بسیار زیادی در این کشور انجام می شود که قسمت اعظمی از آن نیز در حوزه ملک می باشد. افرادی که دارای شرایط مناسب باشند می توانند با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت در قبرس اقدام به دریافت اقامت قبرس کنند. اقامت دریافتی از طریق سرمایه گذاری نیز بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد ولی معمولا در ابتدا اقامتی یک تا سه ساله به فرد تعلق می گیرد و در صورت رسیدن به 5 سال می تواند به اقامت دائم برسد.

 

تحصیل در کشور قبرس – شرایط زندگی در کشور قبرس

قبرس به دلیل امنیت بالا و شرایط مساعد و مطلوب اجتماعی محیط آرام و هزینه های زندگی مناسب محل امنی برای ادامه تحصیل جوانان می­باشد. قبرس به دلیل سیستم دانشگاهی منسجم و معتبرش شناخته می­شود، کالج ها و دانشگاه های با استاندارد بالا در این کشور فعالیت می­کنند بسیاری از افراد اروپا و خاورمیانه قبرس را برای ادامه تحصیل فرزندانشان انتخاب میکنند. تحصیل 500 دانشجوی بین المللی گواه بر تایید و معروفیت جهانی قبرس مینماید. قبرس برای دانشجویان و والدینشان از نظر استانداردهای آکادمیک هزینه ها و امنیت و کیفیت زندگی محلی ایده آل می­باشد. دروس در نیمسال تحصیلی ارائه می­شوند و هزینه تحصیل به صورت وام است.

هزینه خوابگاه در قبرس بین 2000 تا 6000 یورو در سال می باشد . در کل هزینه های زندگی در قبرس بسیار پایین می باشد و هزینه زندگی  ماهانه برای هر فرد حدود 500 یورو می باشد. هزینه زندگی در قبرس در جدول زیر به طور خلاصه آمده است :

هزینه ها در ماه

قیمت به یورو

یک وعده غذایی در برگر کینگ

4.41  یورو

برنج

1.43 یورو

نان

1.30 یورو

بلیط رفت و آمد

40 یورو

کرایه آپارتمان 1 خوابه

330 یورو

 

تحصیل در کشور قبرس – دلایل تحصیل در کشور قبرس
 • امکان اخذ بورسیه تا سقف ۵۰٪
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • بدون نیاز به مصاحبه و امتحان ورودی
 • قابلیت انتقال از دانشگاههای این کشور به سایر کشورهای اروپایی، امریکایی و آسیایی
 • فاصله نزدیک تا ایران و تقریبا نیمی از سال دارای پرواز مستقیم از لارناکا به تهران
 • تنوع غذایی محلی، دریایی، بین المللی ، حلال
 • رتبه اول امنیت در میان کشورهای کوچک دنیا بر اساس آمارValuePenguin research in 2015
 • دارای بیش از ۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی که گواه بر کیفیت و اعتبار دانشگاههای این کشور میباشد.
 • اجاره کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته برای دانشجویان غیر اروپایی
 • دولتی با ثبات و دارای پایینترین آمار جرم و جنایت
تحصیل در کشور قبرس – مدارک اخذ پذیرش تحصیل در قبرس 

مدارک اخذ پذیرش تحصیل در قبرس به شرح زیر است :

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش جهت تحصیل در قبرس
 • اصل ترجمه نامه گردش مالی با حدافل موجودی هفت هزار یورو تایید شده جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • اصل ترجمه گواهی نامه سلامت ،آزمایش خون، هپاتیت، اچ آی وی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • ترجمه مدرک و ریز نمرات دبیرستان برای مقطع کارشناسی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • ترجمه و ریز نمرات پیش دانشگاهی برای مقطع کارشناسی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • ترجمه مدرک و ریزنمرات دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • انگیزه نامه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • 2 عدد توصیه نامه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • یک قطعه عکس جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
 • تصویر پاسپورت معتبر جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس

ضمنا جهت اخذ پذیرش در قبرس اروپایی فقط کپی مدارک تحصیلی و ریزنمرات آنها مورد نیاز است و مابقی مدارک جهت اخذ ویزا میباشند.

 

مدارک لازم جهت پذیرش دانشگاههای قبرس

تحصیل در کشور قبرس – هزینه تحصیل در کشور قبرس

هزینه تحصیل در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است .  بطوری که شهریه سالانه در مقطع کارشناسی بطور متوسط 4000 دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد بطور متوسط 2000 دلار آمریکا میباشد. خوابگاه دانشجویی نیز هزینه ی زیادی برای دانشجویان بدنبال نخواهد داشت. بطور متوسط خوابگاهی با سه وعده غذایی برای دانشجویان ماهانه بین 350 دلار آمریکا هزینه دارد. بنابراین قبرس میتواند برای دانشجویان با توان مالی مختلف مناسب باشد و تحصیل در قبرس فرصتی برای همه ی دانشجویان باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی شامل دانشگاه emu، neu ، gau متفاوت میباشد.

 

هزینه تحصیل دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

هزینه های دانشگاه مدیترانه شرقی که از معتبرترین دانشگاه های قبرس است به شرح ذیل است:

هزینه دوره کارشناسی در رشته های مهندسی و مدیریت 8000 دلار در سال و دوره پزشکی و داروسازی 15000 دلار در سال است.
هزینه دوره کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی 92000 دلار برای کل دوره میباشد و هزینه رشته های مدیریت بین 10000 تا 14000 دلار برای کل دوره میباشد.
هزینه دوره ی دکترا در رشته های مهندسی و مدیریت نیز با هزینه های دوره کارشناسی ارشد برابر است با این تفاوت که دوره ی دکترا 3 تا 5 ساله می باشد .

 

هزینه تحصیل دانشگاه آمریکایی گیرنه GAU

دانشگاه آمریکایی گیرنه که شامل 5 شعبه در کشورهای آمریکا،سنگاپور، انگلستان، قبرس و ترکیه است و هزینه آن به شرح ذیل میباشد:

 • هزینه دوره کارشناسی 6000-5000 یورو در سال
 • هزینه دوره کارشناسی ارشد  که 2 سال است 7000-6000 یورو
 • هزینه دوره دکترا که 5 سال است 8000 یورو


 هزینه تحصیل دانشگاه شرق نزدیک
NEU

دانشگاه خاور از بزرگترین دانشگاه های قبرس میباشد و هزینه های آن به شرح ذیل میباشد:

 • هزینه دوره کارشناسی در سال 5000 تا 6000 یورو در رشته های مهندسی و مدیریت میباشد.
 • هزینه دوره کارشناسی ارشد 6000 تا 7000 یورو برای 2 سال میباشد.
 • هزینه دوره دکترا 8000 یورو برای 5 سال میباشد.
 • هزینه پزشکی 12600 یورو
 • هزینه دندانپزشکی 9400 یورو
 • هزینه داروسازی  8600 یورو
 • هزینه دامپزشکی 8600 یورو

 

رشته های مورد تایید وزارت علوم ابران حهت تحصیل در قبرس به شرح زیر است :

 1. انیمیشن و طراحی بازی
 2. معماری
 3. بانکداری و مالی
 4. بانکداری و بیمه
 5. مدیریت بازرگانی
 6. مهندسی عمران
 7. مهندسی کامپیوتر
 8. اقتصاد
 9. مهندسی برق و الکترونیک
 10. آموزش زبان انگلیسی
 11. مشاوره روانشناسی
 12. مدیریت منابع انسانی
 13. مهندسی صنایع
 14. مهندسی سیستم های اطلاعاتی
 15. تکنولوژی اطلاعات
 16. معماری داخلی
 17. مالی بین الملل
 18. روابط بین الملل
 19. مدیریت بین الملل
 20. مدیریت مهندسی
 21. مدیریت سیستم های اطلاعاتی
 22. مدیریت بازاریابی
 23. ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر
 24. مهندسی مکانیک
 25. مهندسی مکاترونیک
 26. پزشکی
 27. زیست شناسی ( ژنتیک و سلولی )
 28. تغذیه
 29. داروسازی
 30. فیزیوتراپی
 31. علوم سیاسی
 32. روانشناسی
 33. مدیریت عمومی
 34. روابط عمومی و تبلیغات
 35. مطالعات رادیو و تلویزیون
 36. مدیریت توریسم
 37. ترجمه و تفسیر
 38. طراحی هنر های تجسمی و ارتباطات تجسمی
شهریه :
 • مهندسی : ترمی ٢۵٠٠ دلار
 • غیر مهندسی : ترمی ٢١٠٠ دلار
 • فیزیوتراپی : ترمی ٣٨٠٠ دلار
 • داروسازی : ترمی ٣٩٠٠ دلار
 • پزشکی : ترمی١٠٠٠٠ دلار
 • هزینه های بالا با در نظر گرفتن بورسیه ۵٠ ٪‏ برای کلیه متقاضیان است .
 
تحصیل در کشور قبرس – مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس

از جمله مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. پاسپورت با اعتبار 2 ساله و چند عدد کپی رنگی از آن
 2. 4 قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
 3. دریافت فرم درخواست ویزای تحصیلی قبرس و تکمیل آن
 4. پرکردن فرم تقاضای تحصیل در دانشگاه مورد نظر در قبرس
 5. پرداخت مبلغی در حدود 50 تا 150 یورو به دانشگاه مورد نظر
 6. ترجمه ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی که باید به تایید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد.
 7. ارائه نامه تمکن مالی
 8. ارائه گواهی سلامت پزشکی

 

در صورتی که تمایل دارید برای دانشگاه های برتر کشور قبرس اقدام نمایید، گروه EURUNI  شما را در این زمینه همراهی می نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و دریافت مشاوره اولیه رایگان می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس ، تابعیت و اقامت تحصیلی در قبرس را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه ویزای تحصیلی قبرس می توانید با ما در ارتباط باشید.

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سال ها تجربه کاری و داشتن بیش از هزار پرونده موفق شما را در امر ادامه تحصیل در قبرس یاری می رساند. سیاست اصلی ما بیان صادقانه تمام واقعیات (و نه تنها بخشی از آن)است.هدف ما تنها کمک برای گرفتن پذیرش و ویزای شما  نمی باشد ، بلکه بوجود آوردن زمینه هایی برای زندگی بهتر در خارج از کشور و پشتیبانی شما می باشد. جهت دریافت مشاوره تحصیلی با کارشناسان مجرب موسسه آتیه آفرینان ایرانیان، می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس ، تابعیت و اقامت تحصیل در قبرس را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه ویزای تحصیلی قبرس می توانید با ما در ارتباط باشید.

زیرا متقاضیان به دلایلی مانند آب و هوای خوب و فرهنگ دوستانه که مکمل کیفیت آموزشی  است، جامعه دانشجویی چند ملیتی، هزینه زندگی مناسب و نرخ جرایم پایین برای تحصیل در قبرس به این کشور زیبا سفر می کنند.

 

 

گروه یوریونی- مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا